ışıklı ağaç

Işıklı ağaç, herhangi bir mekanı süslemek için kullanılan ışıklandırılmış yapay ağaçtır. Bulunduğu mekana farklı bir hava katan ışıklı ağaç türleri, genel olarak, yapay ışıklı ağaç olarak isimlendirilmektedir. Yapay ışıklı ağaç, ışıklandırılmış tüm yapay ağaçları kapsayan bir tabir olmaktadır.

Süsleme dendiğinde akla gelen ilk figürlerden olan bu ağaç grubu, özel günler başta olmak üzere, farklı zaman ve mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Üzerlerinde bulunan led ampullerle ışıklandırılan yapay ağaçlar, birçok farklı modele sahiptir. Bu modellerden en sık kullanılanı ise, led ışıklı ağaç olmaktadır.

Led ışıklı ağaç, ışıklandırılmış olan yapay ağaçlar grubunun bir alt modelidir. Özellikle Yılbaşı gibi önemli günlerde, alışveriş merkezleri ve şehir meydanları gibi kalabalık mekanlarda dikkatleri çekmekte ve adeta bir görsel şölen sunmaktadır. Işıklandırılmış bu yapay ağaçlar, üretimde kullanılacak ağaç çeşidine bağlı olarak farklı renk, büyüklük ve modellerde olabilmektedir. Bu durum, müşterinin isteğine bağlı olarak değişmektedir.

Yapay ışıklı ağaç grubunun başka bir alt modeli, dekoratif ışıklı ağaç olmaktadır. Bu model, bütün olarak üretim yapılmasına uygun değildir. Bunun yerine, ağacın parçaları, teker teker üretilmektedir. Ağacı oluşturan parçalar, monte edilmemiş şekilde taşınmaktadır. Birleştirileceği alana taşınan parçalar, monte edilerek kurulumu sağlanmaktadır.

Işıklandırılmış diğer yapay ağaç modeli ise, ışıklı çınar ağacı olmaktadır. Boy olarak uzun, en olarak geniş olan çınar ağaçları, ülkemizde oldukça sık bulunmaktadır. Süslendirme ve ışıklandırma için de uygun olan çınar ağaçları, müşteri isteğine bağlı olarak ışıklandırılmakta ve kullanıma hazır hale getirilmektedir. Süsleme ve yapay ağaç ışıklandırma faaliyetleri için önemli bir yer tutan diğer modelleme ise, alüminyum yapay ağaç üretimi ile olmaktadır. Işıklandırılmış olan yapay ağaçların birçoğu, alüminyum isimli metalden üretilmektedir.

Süsleme için en önemli nokta ise, led ışıklı ağaç üretimi olmaktadır. Led ışıklı ağaç modelleri, birçok firma tarafından, müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Bu ağaçların fiyatları ise, kullanılan ağaç çeşidine ve ağaç büyüklüğüne göre değişmektedir. Genel olarak, led ışıklı ağaç fiyatları, 100-150 Türk Lirası aralığından başlamakta ve 1000 Türk Lirası’na kadar çıkabilmektedir.

Işıklı Ağaç, ışık ağaçlar, ışıklı led ağaç, led ışıklı ağaç, yılbaşı ışıklı ağaç, ışıklı ağaç fiyatları,